Noc kostelů

Napsal uživatel Pavel Petrašovský dne 13. Červen 2016 - 12:57.

V pátek 10. 6. 2016 vypukla v Druztové i Dýšině Noc kostelů. Hned na začátku je třeba říci, že za ní stály desítky hodin příprav jejích organizátorů a že realizovat ji bylo velmi náročné. Děkujeme všem, kdo svým časem a svou kreativitou zrealizovaly to všechno, co se dělo. Fotky z Noci kostelů v Dýšině naleznete ZDE. Hlavní postavou dýšinské Noci byl kostelník Václav, který podle jedné pověsti ze strachu před vojáky zakopal dva zlaté anděly z dýšinského kostela pod lípu u Kokotských rybníků. Byl vysvobozen ze svého prokletí, když jej návštěvníci na hřbitově obehráli v kartách. Nakonec nad hlavami všech proletěli dva andělé a vrátili se tak na oltář. Fotky z Noci kostelů v Druztové naleznete ZDE. Jejich autorem je Tomáš Kalous.

Rubrika: