Koncert sboru Touch of Gospel

Napsal uživatel Pavel Petrašovský dne 15. Říjen 2016 - 14:14.

Gospely – tedy křesťanské písně vycházející z černošských spirituálů – rozezněly v sobotu 8. října 2016 dýšinský kostel v podání výborného plzeňského sboru Touch of Gospel. Bylo vidět, že tentokrát jsme se trefili do vkusu dýšinského publika, protože kostel byl plný do posledního místečka, pár lidí muselo přijmout zavděk místem ke stání pod kůrem. A jak je při gospelech zvykem, vystoupení bylo velmi živé a emotivní. Posluchači se často přidávali tleskáním do rytmu a ohnivost zpěvu strhávala s sebou. Na začátku koncertu jsem v úvodním slově řekl, že já osobně bych gospely zpívat nemohl, i kdybych zpívat uměl. Neodpovídají mé melancholické uzavřené povaze. Jsem ale velmi rád, že když neumím moc dosvědčovat radostnost křesťanské zvěsti (která radostná opravdu je, evangelium konec konců v překladu znamená radostná zpráva), alespoň na jeden večer můj nedostatek Touch of Gospel doplnil. Pokud si návštěvníci koncertu něco domů odnášeli, pak zkušenost s tím, že křesťanství není nudné a studené.
Pavel Petrašovský

Rubrika: