Posvícení a křížová cesta po Dýšině

Napsal uživatel Pavel Petrašovský dne 21. Březen 2017 - 20:43.

Fotky si prohlédněte ZDE. Dýšinský kostel byl posvěcen 15. března 1328 a už pár let si to připomínáme slavením posvícení v sobotu nejblíž tomuto datu. Letos to vyšlo na 18. březen. Začalo se už v pátek, kdy se po mši sv. vystavila v kostele Eucharistie a lidé se střídali po hodinách celou noc a celý den v modlitbě. V sobotu o půl šesté večer byla slavnostní mše sv., o 689 let a tři dny později, než jistý pomocný biskup pražský Přibyslav kostel vysvětil. Po bohoslužbě, už za večerní tmy (a nutno říct, že i za místy vydatného deště) jsme vyrazili na křížovou cestu, jejíž jednotlivá zastavení jsou umístěna na tři kilometry dlouhé cestě po Dýšině. Některá rozjímání si připravili farníci, zbytek vykryl farář. Přestože počasí bylo také křížem, mnozí z nás došli až ke čtrnáctému zastavení na zadních schodech na hřbitov.

Rubrika: