Proběhla výroba keramického betlému (20. 11. 2011)

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ZDE. V neděli 20. 11. odpoledne na faru zamířili ti, kteří si přišli uplácat svou figurku do keramického betlému. Pod vedením manželů Brůčkových vznikala rukama asi dvaceti přítomných dětí jedna postava za druhou. Letošní keramaický betlém bude již třetí v pořadí. Po vypálení a naglazování figurek (které bude … [Read more…]
Zápis ze schůze farní rady – 18. 11. 2011

Přítomni: P. Pavel Petrašovský, MUDr. Marie Králová, Ladislav Bohuslav, Václav Bradáč, Karel Panc, Pavla a Miloš Hahnovi, Anna a Jan Blažkovi Omluveni: ing. Marta Kučerová a pan Kyvíř, Druztová • úvodní modlitba • vyúčtování Tříkrálové sbírky 2011 – zbývá 17 959,-Kč, farní rada souhlasí s poskytnutím cca 7000,- Kč na nákup uhlí pro invalidního důchodce … [Read more…]
Dokončení výměny střechy kostela – volská oka
Výměna střechy kostela, která proběhla v loňském a letošním roce, se dostala do svého závěru. Na kostele v současné době vytvářejí pokrývači devět volských ok – vikýřků, které vybíhají z plochy střechy. Fotografie si můžete prohlédnout ZDE. Celá výměna střechy a poškozených prvků krovů kostela stála zhruba 920.000,- Kč. Mohla se uskutečnit díky dotaci Ministerstva … [Read more…]
Proběhlo setkání dětí na faře (12. 11. 2011)
Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ZDE. V sobotu 12. listopadu 2011 proběhlo další setkání dětí na dýšinské faře. To, že se nás tentokrát sešlo o poznání méně, nebylo rozhodně na škodu kvalitě programu. Ten z největší části pečlivě připravila Maruška Peroutková. Dopoledne si děti stihly omalovat oblázky a ozdobit je ubrouskovou technikou. Po … [Read more…]
Dušičkové zamyšlení

S prvními dny v listopadu nastane pozoruhodný jev: nejfrekventovanější místo v obci se stává hřbitov. Moc rád chodím v tento čas potmě zavírat kostel, protože jeho okolí je rozzářeno stovkami mihotajících se plamínků svíček na hrobech. Dušičky jsou zvláštními svátky: snad jedinými, které jsou obecně uznávané celou společností a nehodí se k nim ani ohňostroj, … [Read more…]
Proběhla pouť z Plzně do Dýšiny (28. 10. 2011)
Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ZDE. V pátek 28. října, na svátek apoštolů sv. Šimona a Judy, kterým je zasvěcen dýšinský kostel, jsme již potřetí putovali z Plzně do Dýšiny. Po absolvování ranní cesty lokálkou jsme zamířili do starobylého kostela sv. Jiří na Doubravce, kde salesián P. Antonín Nevola zahájil požehnáním a krásnou … [Read more…]


